Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

APEL O SŁAWNYCH POLAKACH

Dodano dnia: 18.11.2018

W piątek 16 listopada odbył się apel poświęcony sławnym Polakom. W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości nauczyciele przedmiotów przyrodniczych przygotowali dla starszych klas prezentację wybitnych polskich naukowców i podróżników. Na scenie ukazali się między innymi: dwukrotna noblistka, fizyczka i chemiczka - Maria Curie-Skłodowska, astronom, człowiek renesansu - Mikołaj Kopernik oraz badacze mało znanych ówcześnie lądów, Antarktydy - Henryk Arctowski, Australii - Edmund Strzelecki. Uczniowie klas 6 - 8 poznali też zasługi światowej sławy biologa Kazimierza Funka - odkrywcy witamin i współczesnego nam fizyka Andrzeja Trautmana, który otrzymał nagrodę Nobla w 2017 roku za niezwykle odkrywcze badania nad pospolitą grawitacją. Piątoklasistka vel Martyna Wojciechowska i szkolny Jaś Mela zaprezentowali uczniom swe pasje podróżnicze. W ciekawy, poglądowy sposób przedstawiło się 12 postaci - Polaków znanych na całym świecie z niezwykłych odkryć, badań naukowych i podróży. Oby naszych uczniów zainspirowały dokonania tych wspaniałych ludzi - ambasadorów Polski na świecie do wytężonej pracy, wykorzystania talentów i przekraczania granic swych możliwości.

Małgorzata Światkowska Autor: Anna Radkiewicz

APEL O SŁAWNYCH POLAKACH

Licznik odwiedzin
2 0 1 9 5 4
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.