Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

BIEGI NA ORIENTACJĘ - BAŻANTARNIA 2018

Dodano dnia: 18.11.2018

W sobotę 17 listopada grupka uczniów z klas 4a, 5d i 7c, pod opieką pań Beaty Gawkowskiej i Małgorzaty Światkowskiej, wzięła udział w miejskich biegach na orientację w Bażantarni - X GP Elbląga w BnO Runda 2. Ponieważ młodsze dzieci po raz pierwszy miały prawdziwą mapę terenową w rękach, to wybrano dla nich trasę rodzinną, wspólną z opiekunami. Siódmoklasistki, Kasia z Julką pobiegły trudniejszą trasą dla gimnazjalistów i o dziwo świetnie sobie poradziły. Na 12 punktów odnalazły w lesie 10 i zmieściły się w przewidzianym czasie, i nawet nie zabłądziły! Dziewczyny na medal! Kasia, to już weteranka takich biegów, tylko z przerwą prawie dwuletnią w startowaniu. Chłopcy z czwartej i piątej klasy świetnie czytali mapę, odnajdując ścieżki w terenie prowadzące do kolejnych punktów biegu. Atrakcją było dla nich elektroniczne rejestrowanie dotarcia do danego punktu. Kolejno przekazywali sobie chip, którym potwierdzali przybycie na wyznaczone na mapie miejsce. Niemałe emocje wzbudziło, po podsumowanie biegu - losowanie fantów. Tak jak i w ubiegłych latach, dużo szczęścia miała Kasia, bo wylosowano jej numer startowy i otrzymała turystyczne gadżety. Chłopcy zostali docenieni za wysiłek drobnymi upominkami. Dzieciom bardzo podobała się tak aktywna forma spędzania wolnego czasu. I pogoda nam sprzyjała, słoneczna o rześkim powietrzu. Bażantarnia jawiła się nam paletą brązów, mieniących się w przedpołudniowych promieniach światła słonecznego. Było pięknie! Do tego uśmiechnięte i zadowolone buzie dzieci. Czegóż więcej trzeba! 

Małgorzata Światkowska, Beata GawkowskaAutor: Anna Radkiewicz

BIEGI NA ORIENTACJĘ - BAŻANTARNIA 2018

Licznik odwiedzin
2 0 1 2 7 3
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.