MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS RECYTATORSKI

Dodano dnia: 03.12.2018

30 listopada 2018 roku w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się międzyświetlicowy konkurs recytatorski poezji patriotycznej pod hasłem „Polska – moja Ojczyzna”, w którym udział wzięli uczniowie z klas I-III. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie wartości narodowej kultury, upowszechnienie kultury języka wśród młodych uczniów, rozwijanie aktywności twórczej oraz uzdolnień dzieci. W konkursie wzięło udział 23 uczniów. Komisja oceniała przede wszystkim dobór repertuaru, jego pamięciowe opanowanie, intonację głosu, tempo mówienia, interpretację utworu oraz emocjonalne zaangażowanie. Uczennica naszej szkoły Marta Groszewska z klasy III a, recytując tekst Danuty Gellner pt. „Ojczyzna” zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Zadroga-Mikulska

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS RECYTATORSKI