Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

SŁODKIE CHOINKI I RENIFERKI

Dodano dnia: 14.12.2018

Dnia 13 grudnia 2018 roku dzieci ze świetlicy popołudniowej uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Prowadzącym zajęcia była pani Monika Skalska właścicielka elbląskiej cukierni  „MUFFINKARNIA WISIENKA NA TORCIE”, która specjalizuje się w pieczeniu i dekorowaniu babeczek i tortów. W trakcie warsztatów dzieci zgłębiały tajniki zawodu cukiernika. Poznały urządzenia pomocne w dekorowaniu ciast (nowoczesny mikser, narzędzia cukiernicze do tworzenia wzorów) oraz  sposoby uzyskiwania różnych barw kremów, pianek, galaretek. Zadaniem dzieci była dekoracja babeczek z użyciem bitej śmietany, lukru plastycznego oraz kolorowych posypek. Powstały piękne muffinki w kształcie choinek i reniferów. Warsztaty zakończyły się wspólną degustacją smakołyków. Było bardzo smacznie. Wszyscy byli dumni z samodzielnie wykonanej pracy.

Irena Sokołowska, Wanda PaulAutor: Anna Radkiewicz

SŁODKIE CHOINKI I RENIFERKI

Licznik odwiedzin
2 0 1 2 6 5
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.