SŁODKIE CHOINKI I RENIFERKI

Dodano dnia: 14.12.2018

Dnia 13 grudnia 2018 roku dzieci ze świetlicy popołudniowej uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Prowadzącym zajęcia była pani Monika Skalska właścicielka elbląskiej cukierni  „MUFFINKARNIA WISIENKA NA TORCIE”, która specjalizuje się w pieczeniu i dekorowaniu babeczek i tortów. W trakcie warsztatów dzieci zgłębiały tajniki zawodu cukiernika. Poznały urządzenia pomocne w dekorowaniu ciast (nowoczesny mikser, narzędzia cukiernicze do tworzenia wzorów) oraz  sposoby uzyskiwania różnych barw kremów, pianek, galaretek. Zadaniem dzieci była dekoracja babeczek z użyciem bitej śmietany, lukru plastycznego oraz kolorowych posypek. Powstały piękne muffinki w kształcie choinek i reniferów. Warsztaty zakończyły się wspólną degustacją smakołyków. Było bardzo smacznie. Wszyscy byli dumni z samodzielnie wykonanej pracy.

Irena Sokołowska, Wanda Paul

SŁODKIE CHOINKI I RENIFERKI