Z WIZYTĄ W DPS

Dodano dnia: 06.02.2019

Jeszcze przed feriami dzieci z Szkolnego Koła Caritas odwiedziły podopiecznych mieszkających w Dziennym Domu Opieki Społecznej przy ul. Kasprzaka.
W domu tym mieszkają dzieci w wieku od 0 do 30 lat, które w większości są bardzo ciężko chore, z głębokimi upośledzeniami. Nie mówią, nie chodzą. Każde z wychowanków jest leczone, rehabilitowane, objęte troską i opieką. Wiele z tych dzieci odżywiane jest sondą lub zmiksowanymi zupkami.
Nasi uczniowie ofiarowali paczkę od św. Mikołaja. Nie mogły się w niej znaleźć słodycze, gdyż dzieci te ich nie jedzą. Mogły natomiast ofiarować im soczki, zupki, deserki tzw. "Gerberki".
Dzięki wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom, którzy włączyli się w akcję pomocy tym dzieciom można było zobaczyć uśmiech na twarzach tych dzieci, tak bardzo chorych i cierpiących.
Wszystkim osobom dobrej woli bardzo dziękujemy!

SKC

Z WIZYTĄ W DPS