DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dodano dnia: 10.02.2019

Z okazji Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach poświęconych szeroko rozumianemu bezpieczeństwu w sieci. Na zajeciach informatyki oraz zajęciach z wychowawcami dzieci oglądały filmiki i wykonywały zadania z serii "3, 2, 1 - Internet" traktujące o cyberprzemocy, zagrożeniach płynących z niewłaściwego korzystania z Internetu oraz jak sobie z nimi radzić i do kogo zwrócić się po pomoc. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat netykiety - czyli zasad obowiązyjących na forach internetowych, co to jest hejt i trolling a także o prawach autorskich i ich przestrzeganiu. Podsumowaniem akcji było wykonanie prezentacji, plakatów oraz lapbooków poruszających tematykę bezpiecznego korzystania z sieci.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU