RAJD DO FISZEWA

Dodano dnia: 17.02.2019

16 lutego uczniowie z klasy Vd i VIIc wzięli udział w 47 Ogólnopolskim Złazie Śladami Żołnierzy Powstania Listopadowego do Fiszewa.
Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Mojkowie, dokąd dotarliśmy autokarem. Pieszo szliśmy wałem wzdłuż rzeki Fiszewki, podziwiając żuławskie krajobrazy. Następnie poprzez miejscowości Oleśno i Dworki dotarliśmy do Fiszewa, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć cmentarz Mennonitów i ruiny kościoła św. Jana Ewangelisty wzniesionego w latach 1380-1400, który spłonął w 1948 roku. W Fiszewie zatrzymaliśmy się w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie poczęstowano nas ciepłą herbatą. Mieliśmy również okazję porozmawiać ze strażakami, obejrzeć sprzęt gaśniczy a także wejść do środka wozu strażackiego. Następnie udaliśmy się pod Pomnik Powstańców Listopadowych w Fiszewie, gdzie wzięliśmy udział w uroczystości upamiętniającej śmierć poległych w powstaniu listopadowym żołnierzy. Po uroczystości udaliśmy się autokarem do Zespołu Szkół w Gronowie Elbląskim. Zjedliśmy ciepłą grochówkę i pyszne domowej roboty wypieki. Na zakończenie imprezy odbyły się konkursy: recytatorsko-wokalny i krajoznawczo-historyczny. Wróciliśmy do Elbląga pełni wrażeń i pozytywnej energii!

Beata Gawkowska

RAJD DO FISZEWA