Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

RAJD DO FISZEWA

Dodano dnia: 17.02.2019

16 lutego uczniowie z klasy Vd i VIIc wzięli udział w 47 Ogólnopolskim Złazie Śladami Żołnierzy Powstania Listopadowego do Fiszewa.
Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Mojkowie, dokąd dotarliśmy autokarem. Pieszo szliśmy wałem wzdłuż rzeki Fiszewki, podziwiając żuławskie krajobrazy. Następnie poprzez miejscowości Oleśno i Dworki dotarliśmy do Fiszewa, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć cmentarz Mennonitów i ruiny kościoła św. Jana Ewangelisty wzniesionego w latach 1380-1400, który spłonął w 1948 roku. W Fiszewie zatrzymaliśmy się w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie poczęstowano nas ciepłą herbatą. Mieliśmy również okazję porozmawiać ze strażakami, obejrzeć sprzęt gaśniczy a także wejść do środka wozu strażackiego. Następnie udaliśmy się pod Pomnik Powstańców Listopadowych w Fiszewie, gdzie wzięliśmy udział w uroczystości upamiętniającej śmierć poległych w powstaniu listopadowym żołnierzy. Po uroczystości udaliśmy się autokarem do Zespołu Szkół w Gronowie Elbląskim. Zjedliśmy ciepłą grochówkę i pyszne domowej roboty wypieki. Na zakończenie imprezy odbyły się konkursy: recytatorsko-wokalny i krajoznawczo-historyczny. Wróciliśmy do Elbląga pełni wrażeń i pozytywnej energii!

Beata GawkowskaAutor: Anna Radkiewicz

RAJD DO FISZEWA

Licznik odwiedzin
2 0 0 3 7 6
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.