Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

TU I TERAZ - WIRTUALNY SPACER PO ELBLĄGU

Dodano dnia: 19.02.2019

19 lutego 2019r. uczniowie klasy 2c udali się na Stare Miasto w Elblągu. Po wysłuchaniu legendy o Piekarczyku i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia zagościli w restauracji Vegan Spot. Dzieci dowiedziały się, że jest taki styl życia, który polega na  nie spożywaniu produktów mięsnych, ani korzystaniu z innych rzeczy związanych ze zwierzętami, np. nie noszeniu ubrań pochodzących ze zwierząt. Właściciel restauracji, pan Adam opowiedział  dzieciom  o produktach, z których są  przygotowywane wegańskie potrawy. Odpowiadał też na pytania dzieci, np. jak otworzyć restaurację. Dzieci częstowały się świeżo wyciśniętym sokiem z pomarańczy. Następnie  ozdabiały różnymi owocami przygotowane specjalnie dla nich pankejki, czyli rodzaj placuszków z płatków owsianych i banana. Polane prawdziwą czekoladą stały się rarytasem. 
To nie był koniec niespodzianek. W Elbląskim Muzeum na dzieci czekały dalsze atrakcje. Podczas zajęć uczniowie przenieśli się w przeszłość. Odbyli wirtualny spacer ulicami Starego Miasta w latach 20-tych XX wieku. To było niesamowite dla nich przeżycie. Później zwiedzili wystawy muzealne z barwnymi opowieściami pani przewodnik. Syci i zachwyceni wrócili z uśmiechem na twarzy do szkoły.  

Lucyna StańczakAutor: Anna Radkiewicz

TU I TERAZ - WIRTUALNY SPACER PO ELBLĄGU

Licznik odwiedzin
2 0 1 2 6 3
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.