OPOWIEM CI BAJKĘ

Dodano dnia: 01.03.2019

28 lutego uczniowie klasy Vb, V e, VI c i VI d spotkali się z opowiadaczem, podróżnikiem, kustoszem i założycielem MuBaBaO – Muzeum Bajki Baśni i Opowieści, panem Michałem Malinowskim. Pan Michał jest pisarzem i autorem nowatorskich metod opowiadania. Jako członek Rady do spraw Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego próbuje ocalić słowa od zapomnienia. W poszukiwaniu inspiracji i nowych metod pracy ze słowem przemierza świat. Dzisiaj zagościł w progach naszej szkoły. Podczas spotkania opowiedział uczniom o swojej pasji  i muzeum, które sam założy. Wspólnie z uczniami opowiadał i tworzył bajki i opowieści. Następnie uczniowie z klocków przywiezionych przez pana Michała budowali różne obiekty i tworzyli własne opowieści. Powstały naprawdę ciekawe, czasem wesołe, a czasem przerażające opowiadania i bajki. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem i w skupieniu słuchali opowieści pana Michała, a tworzenie własnych przyniosło im wiele radości i satysfakcji.

OPOWIEM CI BAJKĘ