RAJD PO BAŻANTARNI

Dodano dnia: 13.03.2019

W czwartek 7 marca kilkunastoosobowa grupa czwartoklasistów wybrała się pod przewodnictwem p. Małgorzaty Światkowskiej na popołudniowy krótki rajd po Bażantarni w poszukiwaniu oznak przedwiośnia. Na ogół grymaśna aura marcowa akurat tego dnia dopisała ciepłem i brakiem opadów. Krótki spacer fragmentem żółtego szlaku i urokliwymi ścieżkami leśnymi zakończył się ogniskiem przy wiacie Wiktorówka. Dzieci pobawiły się w berka, chowanego oraz podchody - stare, dobre i sprawdzone zabawy na świeżym powietrzu. Co poniektórzy wykazali wilczy apetyt, zjadając niesamowitą, jak na 10-latków, ilość pieczonych w ognisku kiełbasek. Dzieci same musiały znaleźć sobie odpowiednie kijki do kiełbas, co wcale nie było łatwe z uwagi na wiek i miejskie wychowanie. Nad ogniskiem i techniką kulinarną przy nim trzymał straż Druh Janusz. Droga powrotna była usłana przeszkodami - balami drewna, na których świetnie się ćwiczyło zmysł równowagi. Oczywiście, każdy musiał zaliczyć chodzenie po pniach, bo przecież marsz po zwykłej ścieżce byłby niezwykle nudny. Dzieciaki ostatkiem sił dotarły do przystanku autobusowego, by dojechać do domów. Wszystkim się podobały te leśne harce i z utęsknięniem czekają na kolejne wyjście w teren.

Małgorzata Światkowska

RAJD PO BAŻANTARNI