Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

RAJD PO BAŻANTARNI

Dodano dnia: 13.03.2019

W czwartek 7 marca kilkunastoosobowa grupa czwartoklasistów wybrała się pod przewodnictwem p. Małgorzaty Światkowskiej na popołudniowy krótki rajd po Bażantarni w poszukiwaniu oznak przedwiośnia. Na ogół grymaśna aura marcowa akurat tego dnia dopisała ciepłem i brakiem opadów. Krótki spacer fragmentem żółtego szlaku i urokliwymi ścieżkami leśnymi zakończył się ogniskiem przy wiacie Wiktorówka. Dzieci pobawiły się w berka, chowanego oraz podchody - stare, dobre i sprawdzone zabawy na świeżym powietrzu. Co poniektórzy wykazali wilczy apetyt, zjadając niesamowitą, jak na 10-latków, ilość pieczonych w ognisku kiełbasek. Dzieci same musiały znaleźć sobie odpowiednie kijki do kiełbas, co wcale nie było łatwe z uwagi na wiek i miejskie wychowanie. Nad ogniskiem i techniką kulinarną przy nim trzymał straż Druh Janusz. Droga powrotna była usłana przeszkodami - balami drewna, na których świetnie się ćwiczyło zmysł równowagi. Oczywiście, każdy musiał zaliczyć chodzenie po pniach, bo przecież marsz po zwykłej ścieżce byłby niezwykle nudny. Dzieciaki ostatkiem sił dotarły do przystanku autobusowego, by dojechać do domów. Wszystkim się podobały te leśne harce i z utęsknięniem czekają na kolejne wyjście w teren.

Małgorzata ŚwiatkowskaAutor: Anna Radkiewicz

RAJD PO BAŻANTARNI

Licznik odwiedzin
2 1 4 0 9 5
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.