WYJŚCIA  NA  DRZWI  OTWARTE  W  SZKOŁACH PONADPODSTAWOWYCH

Dodano dnia: 01.04.2019

Przed uczniami klas ósmych niełatwe zadanie. Czekają ich nie tylko egzaminy na zakończenie szkoły, ale również wybór szkoły ponadpodstawowej. Jest to wybór, który procentuje zarówno w dalszym kształceniu, jak i przyszłej karierze zawodowej.
W marcu szkoły ponadpodstawowe rozpoczęły organizowanie tzw. Drzwi Otwartych, podczas których uczniowie klas ósmych mogą poznać ofertę edukacyjną szkoły na przyszły rok szkolny, zwiedzić jej mury, a także porozmawiać z nauczycielami i uczniami.
Nasi uczniowie odwiedzili do tej pory trzy szkoły ponadpodstawowe –  I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Gospodarczych oraz Zespół Szkół Mechanicznych. W każdej ze szkół zapoznano nas z kierunkami kształcenia, pokazano bazę i wyposażenie szkoły, a miła atmosfera i atrakcje przygotowane dla ósmoklasistów dodatkowo sprawiły, że był to czas ciekawie spędzony. Jedną z takich atrakcji w Zespole Szkół Mechanicznych była możliwość przejażdżki Fiatem 126p na boisku szkolnym pod okiem starszych kolegów z kierunku Technik pojazdów samochodowych.
Drzwi otwarte były doskonałą okazją, by przekonać się jak może wyglądać nauka w danej szkole i co ma ona do zaoferowania swoim przyszłym uczniom. Kolejne dni Drzwi Otwartych w pozostałych szkołach ponadpodstawowych odbędą się w dniach 24-26 kwietnia 2019r.

Jolanta Jędrzejewska

WYJŚCIA  NA  DRZWI  OTWARTE  W  SZKOŁACH PONADPODSTAWOWYCH