Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

LEKCJA W LABORATORIUM

Dodano dnia: 21.05.2019

W dniu 17.05.2019r. uczniowie klasy 7d, w ramach realizacji projektu unijnego „Eksperyment edukacją przyszłości – doposażenie bazy dydaktycznej elbląskich szkół podstawowych do rozwijania kompetencji matematyczno - przyrodniczych.” wraz ze swoimi nauczycielami: biologiem Panią Haliną Wojciechowicz oraz chemikiem Panią Kamilą Groszewską, wzięli udział w zajęciach w laboratorium Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska – Oddział w Olsztynie, Pracownia w Elblągu. Pani Kierownik laboratorium poprowadziła niezwykle ciekawe zajęcia, podczas których zapoznała nas z pracą osób tam zatrudnionych, które kontrolują przestrzeganie przepisów o ochronie środowiska oraz wykonują różnego rodzaju badania pomiarowe, w celu określenia jego stanu. Stacja bada: zanieczyszczenia wód powierzchniowych (Zalew Wiślany, rzeki, jeziora – np. Drużno), gleby, powietrze, hałas oraz zanieczyszczenia elektromagnetyczne (anteny satelitarne i wszystkie przekaźnikowe). Podczas zajęć prezentowane też były metody laboratoryjne, np. miareczkowanie, określanie chemicznego zapotrzebowania na tlen (ChZT – miernik), przeprowadzono destylację amoniaku, pokazano chromatograf jonowy, zaś w pokoju wagowym mieliśmy możliwość zważenia pojedynczego włosa jednej z uczennic.
Lekcja przeprowadzona w laboratorium wyczuliła uczniów na potrzebę obserwacji przyrody jako podstawę wszelkich działań. Siódmoklasiści dyskutowali, wypełniali karty pracy, co pozwoliło poszerzyć ich wiedzę oraz zrozumieć i przyswoić teoretyczne wiadomości zdobyte w szkole. Tego typu połączenie teorii z praktyką umożliwia również nauczycielowi na spontaniczne kształtowanie u uczniów postaw proekologicznych.
Uczniom spodobały się metody pracy, poruszane treści i panująca na zajęciach atmosfera. W związku z powyższym na czerwiec mamy już zaplanowane kolejne „zielone zajęcia” terenowe.

Halina Wojciechowicz, Kamila GroszewskaAutor: Anna Radkiewicz

LEKCJA W LABORATORIUM

Licznik odwiedzin
2 0 0 3 8 1
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.