FESTIWAL NAUKI W PWSZ

Dodano dnia: 28.05.2019

23 maja wzięliśmy udział w Festiwalu Nauki i Sztuki w elbląskiej PWSZ. Szczęśliwa 13 uczniów reprezentowała naszą szkołę demonstrując różnorakie doświadczenia z zakresu chemii i fizyki. Bardzo ciekawą konstrukcję, samodzielnie wykonaną, przedstawił Wiktor z 5c. Zmontował śmigło, które obracało się dzięki wielokrotnym zamianom energii. Proste, ale wzbudzające zainteresowanie widzów, eksperymenty zaprezentowała Gabrysia z 5d - pod wpływem czarodziejskich rąk dziewczynki granatowy atrament to znikał, to znów pojawiał się w słoiczku z wodą. Natomiast Łukasz z Mariuszem z 7d zrobili prawdziwą furorę z płonącą dłonią. Profesjonalne HOKUS-POKUS wykonywali (pod okiem p. Kamili Groszewskiej) ósmoklasiści, używając do doświadczeń odpowiednich związków chemicznych i wyczarowując z nich białe dymy, wulkaniczną erupcję, czy "ryczące misie". Dziewczynki z 6d: Iza oraz Amelka wtajemniczały (głównie przedszkolaków), podczas obserwacji mikroskopowych, w budowę krwi człowieka i żaby. Przedstawiciele 6a - Maja z Hubertem tak intensywnie demonstrowali wybuchy wulkanu, że działalność tego z pozoru niepozornego stożka wymknęła im się spod kontroli. Ogólnie, prezentacje naszych uczniów cieszyły się wielkim zainteresowaniem nie tylko wśród maluchów. Sami studenci tejże uczelni z zaciekawieniem przyglądali się efektom pomysłowości naszych uczniów, którzy byli godnymi ambasadorami SP-1 w Elblągu. Dziękujemy rodzicom za wsparcie swych pociech w rozwoju wiedzy i umiejętności z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych.

Małgorzata Światkowska

FESTIWAL NAUKI W PWSZ