LEŚNY HARDCORE

Dodano dnia: 28.05.2019

W sobotę 25 maja grupa uczniów z kl. 4-7 wybrała się na ekstremalną wyprawę do Wielkiego Kamienia leżącego w próchnickim lesie. Marsz trawersem dość stromego zbocza wąskiej doliny potoku Kamienica przysporzył wielu trudności, ale pozostawił niezapomniane wrażenia. Uczniowie nie tylko zobaczyli, ale wręcz doświadczyli terenu ukształtowanego kilkanaście tysięcy lat temu przez lądolód skandynawski. Nagrodą za wysiłek był widok ogromnego głazu przywleczonego ze Skandynawii przez tenże lądolód oraz posiłek przy ognisku. Niektórzy po raz pierwszy smakowali banany z czekoladą pieczone w ognisku, a standartem były kiełbaski znad ognia i zapiekanki - bułki w folii uluminiowej grzane w gorącym popiele. Dodatkowo, wędrówka przez pola obok urokliwego stawu z kwitnącymi kosaćcami syberyjskimi dostarczyła przeżyć natury estetycznej. Całości dopełniło podziwianie zabytkowego wnętrza gotyckiego kościoła w Próchniku, gdzie odbywały się przygotowania do uroczystości pierwszokomunijnych. Nasi szkolni turyści obejrzeli mury świątyni ze śladami średniowiecznych pątników - pokutników.
Dzieciaki umorusane, fizycznie zmęczone, ale wypoczęte psychicznie, wróciły całe i zdrowe do domów.

M. Światkowska

LEŚNA EKSTREMALNA WYPRAWA