WIZYTA SŁOWACKICH UCZNIÓW W ELBLĄSKIM MUZEUM HISTORYCZNO - ARCHEOLOGICZNYM

Dodano dnia: 02.06.2019

W sobotę 1.06.19, wizytę w Elblągu rozpoczęła grupa dzieci i nauczycieli ze słowackiego Kamenina. Jest to element realizacji projektu, w którym uczestniczą również uczniowie naszej szkoły. Słowaccy uczniowie, należący do węgierskiej mniejszości zamieszkującej ten kraj, rozpoczęli spotkanie z naszą historią od wizyty w Elbląskim Muzeum Historyczno-Archeologicznym. Oprowadzał p. Wojciech Paczkowski, tłumaczyła p. Katka, nad całością "czuwał" p. dyrektor.  Zwiedzanie rozpoczęliśmy na "słodko"- od degustacji "Krówek", za którymi nasi goście wyjątkowo przepadają. Dalszy program wizyty rysuje się bardzo interesująco... c.d.n.

Wojciech Paczkowski

WIZYTA SŁOWACKICH UCZNIÓW W ELBLĄSKIM MUZEUM HISTORYCZNO - ARCHEOLOGICZNYM