AKADEMIA MŁODEGO ZAWODOWCA

Dodano dnia: 04.06.2019

AKADEMIA  MŁODEGO  ZAWODOWCA  - Projektujemy wnętrza  i  Mistrzowie make – up i stylizacji

W dniu 30.05.2019r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny  brali udział w realizacji projektu „Akademia młodego zawodowca” organizowanego przez Zespół  Szkół  Inżynierii  Środowiska i Usług im. M. Kopernika w Elblągu.
Uczniowie klasy VII a  uczestniczyli w warsztatach związanych z zawodami stolarskimi – „PROJEKTUJEMY WNĘTRZA”.
Po zapoznaniu się z kierunkami kształcenia dotyczącymi zawodów stolarskich, uczniowie rozpoznawali drewno i tworzywa drzewne, a następnie składali modele 3D. Ostatnim punktem zajęć praktycznych było projektowanie kuchni w programie komputerowym. Uczniowie świetnie poradzili sobie z każdym zadaniem, wykazali się dużą wyobraźnią i kreatywnością.
Tego samego dnia, równocześnie z zajęciami z projektowania, odbyły się  warsztaty z fryzjerstwa i stylizacji – „MISTRZOWIE MAKE - UP I STYLIZACJI”.
Po zapoznaniu  się z kierunkami kształcenia dotyczącymi  zawodów związanych z fryzjerstwem, elementami kosmetyki estetycznej oraz elementami wizażu i stylizacji, uczennice klas VII a i VII b mogły poznać zasady makijażu w stylu nude oraz sekrety demakijażu,  a także zwiedzić pracownię fryzjerską. Starsze koleżanki z ZSIŚiU wykonały makijaż oraz wybrane fryzury naszym uczennicom. Był to dzień pełen wrażeń i zdobywania nowych doświadczeń.

Jolanta Jędrzejewska, Katarzyna Janiszewska- Mizerska

AKADEMIA MŁODEGO ZAWODOWCA