ZWIERZĘTA W POEZJI DZIECIĘCEJ

Dodano dnia: 07.03.2014

Dnia 5.03.2014 dzieci ze świetlicy popłudniowej wzięły udział w konkursie recytatorskim przebiegającym pod hasłem "Zwierzęta w poezji dziecięcej". Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, rozwijanie talentów recytatorskich. Konkurs przebiegł w dwóch kategoriach wiekowych, dzieci z klas I-III oraz IV VI. Łącznie w konkursie wzięło udział 21 wychowanków. Dzieci recytowały wiersze J. Tuwima, J. Brzechwy, H. Bechlerowej, M. Konopnickiej. W jury zasiedli: kierownik świetlicy, wychowawcy oraz przedstawiciel dzieci, którzy czuwali nad przebiegiem konkursu oraz oceniali popisy wychowanków. Wśród dzieci młodszych pierwsze miejsce zajął Michał Snopek, drugie Wiktoria Ostapczuk, trzecie Wiktoria Wasilewska. W kategorii dzieci starszych piersze miejsce zajęły Lena Zaborowska i Olga Chabowska, drugie Sebastian Wassarab, trzecie Marcin Urbanek. Zwycięscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i słodycze. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci, przeniósł je w świat ulubionych bohaterów, był okazją do prezentacji swoich możliwości, zdolności recytatorskich.

ZWIERZĘTA W POEZJI DZIECIĘCEJ