Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

Co by było gdyby król Węgier Andrzej II nie wygnał Krzyżaków...

Dodano dnia: 04.06.2019

Odpowiedź jest prosta-zamek malborski leżałby na pograniczu Węgier i Rumunii. Takie i inne ciekawostki z historii naszego regionu,  poznawali nasi słowaccy goście z Kamenina w czasie dzisiejszej (3.06.2019) wycieczki do Malborka i Sztutowa. Zwiedzanie, mimo wyjątkowego upału, było bardzo interesujące. Kolejnym miejscem zwiedzania, było Muzeum KL Stutthof w Sztutowie. Dzieci z Kamenina mogły na miejscu dowiedzieć się, że więźniami tego ponurego miejsca byli w czasie wojny również ich rodacy. Materiałem poznawczym były min. teksty źródłowe i ciekawe rekwizyty. Symbolicznie zapalony pod pomnikiem znicz, był hołdem oddanym ich pamięci. Męczący dzień zakończyliśmy kojącym moczeniem stóp w mile chłodnych falach Bałtyku. Jutro wyprawa na Frombork śladami mistrza Mikołaja Kopernika i kolejne atrakcje.

Wojciech PaczkowskiAutor: Anna Radkiewicz

Co by było gdyby król Węgier Andrzej II nie wygnał Krzyżaków...

Licznik odwiedzin
1 7 5 7 8 2
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.