Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

SURVIVAL W SIERPINIE

Dodano dnia: 07.06.2019

6 czerwca uczniowie klasy 2 c wraz z rodzicami i opiekunami wybrali się na wycieczkę do Sierpina, niedaleko Elbląga. Podczas pobytu w przepięknym zalesionym miejscu z dala od zgiełku miasta wzięli  udział w szeregu atrakcji. Miały one survivalowy charakter. Dzieci musiały sprostać wielu wyzwaniom, tak, by przetrwać w trudnych warunkach. Na początku poznały i zbierały zioła, które potem były składnikiem zupy, jaką skonsumowały. Część z nich pomagała w przyrządzaniu posiłku. Następnie szukały worka w terenie posługując się mapą. Zawartość worka okazała się cenna. Zawierała bowiem wojskowy zestaw do gotowania wody. Nauczyły się rozpalania ognia i zrobiły herbatkę z mięty. Kolejnym wyzwaniem była budowa schronienia. Zespołowo składały szałas z płaszczy wojskowych tzw. pałatek.  Niesamowitych wrażeń dostarczyła im wyprawa nad rzekę poprzez wąwozy i strumyki. Wzajemnie sobie pomagały, by jak najbezpieczniej pokonać tę trasę.  Wyszły z tego zadania bez szwanku. Na koniec upiekły podpłomyki zrobione z mąki, wody i soli. Dla ochłody w ten upalny dzień skorzystały z szałerka, prysznica na wolnym powietrzu. To były niesamowite wrażenia, które na długo zostaną w ich pamięci. Taka wspaniała zabawa była możliwa dzięki pasjonatowi survivalu, panu Jerzemu Staneckiemu.  Zmęczone, ale najedzone i zadowolone  wróciły do Elbląga. 

Lucyna Stańczak



Autor: Anna Radkiewicz

SURVIVAL W SIERPINIE

Licznik odwiedzin
2 0 1 7 4 7
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.