Wyszukaj na stronie  
Jeste¶ tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

WYJAZD DO SIERPINA

Dodano dnia: 10.06.2019

W sobotę 8 czerwca grupa uczniów z kilku  klas: VIIa, VIIc, VId, Vd, IVa i IVd  pod opiek± nauczycieli: Pani Beaty Gawkowskiej i Pani Małgorzaty ¦wiatkowskiej uczestniczyła w zajęciach rekreacyjno-ruchowych z elementami survivalu w Sierpinie.
Podczas tych zajęć dowiedzieli¶my się jak przetrwać w  niekorzystnych, trudnych warunkach. Zapoznali¶my się z podstawowym sprzętem i wyposażeniem plecaka. Utrwalali¶my również nasze umiejętno¶ci posługiwania się map±, kompasem  bezpo¶rednio w terenie: orientowali¶my mapę, obliczali¶my odległo¶ci, odnajdywali¶my punkty topograficzne. Podzieleni na grupy szukali¶my ukrytych w terenie worków, w których znajdowały się produkty potrzebne do wykonania posiłku.
W czasie naszych poszukiwań inna grupa uczniów pod okiem wykwalifikowanej kucharki zaczęła przygotowywać podpłomyki i zdrow± zupę, w której oprócz znanych nam warzyw znalazły się również takie ro¶liny, jak pokrzywa, babka lancetowata czy li¶cie mniszka lekarskiego, które dzieci zebrały na pobliskim terenie. Zupka została przyprawiona ¶wieżo zebranymi ziołami. Smakowała wy¶mienicie! Nie obyło się również bez kiełbasek pieczonych nad ogniskiem.
Teren na którym byli¶my był bardzo urozmaicony. Były tam ł±ki, pola, las, rzeczka Bystrzanka i malownicze w±wozy, przez które się przeprawiali¶my, żeby zobaczyć zabytkowy mostek. Po powrocie z malowniczych w±wozów zajęli¶my się organizacj± obozowiska i budow± schronienia a także gotowali¶my herbatkę ze ¶wieżej mięty.
Była to miło spędzona sobota, może jeszcze tu powrócimy!

Beata GawkowskaAutor: Anna Radkiewicz

WYJAZD DO SIERPINA

Licznik odwiedzin
2 0 1 9 5 7
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbl±g

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie s± prawnie strzeżone i bez zgody nie mog± być wykorzystywane.