PODRÓŻ W ZACZAROWANY ŚWIAT GIER KOMPUTEROWYCH

Dodano dnia: 10.06.2019

W dniu dzisiejszym, 10.06.19, uczniowie klas 8-mych mieli okazję poznać bardzo ciekawą osobę. Był to autor wielu gier komputerowych, pan Jacek Perzanowski. Zawodowo zajmuje się tą działalnością od lat 10 a jego niektóre gry notują do 40 milionów "wejść". Celem spotkania było zapoznanie naszej młodzieży, żywo zainteresowanej tematyką, z "warsztatem" pracy programisty. Wymaga on, dla niektórych niestety, perfekcyjnej znajomości matematyki i tytanicznej pracy. Stworzenie jednej gry to efekt rocznej, na co dzień wielogodzinnej pracy. Uczniowie otrzymali kilka praktycznych porad, jak w domowych warunkach, przy własnym komputerze, stworzyć namiastkę  profesjonalnej gry. Spotkanie ciekawe i pożyteczne zarazem. Być może w jego efekcie, niektórzy z obecnych, wybiorą ten profil kształcenia. Spotkanie odbyło się w ramach projektu- "Dzisiaj nauka, jutro sukces”.

Wojciech Paczkowski

PODRÓŻ W ZACZAROWANY ŚWIAT GIER KOMPUTEROWYCH