III MISTRZOSTWA MDK W SZACHACH KLASYCZNYCH

Dodano dnia: 09.03.2014

Mistrzostwa odbyły się w trzech terminach 21.02, 28.02, 7.03. Szachiści grali w każdy piątek po dwie rundy. W sumie zagrali 6 rund w systemie szwajcarskim, po 30 minut na zawodnika. Z SP1 zagrało sześciu zawodników, wśród nich jedna dziewczynka. Opiekunem grupy była pani Grażyna Ciesielska.

Nasi uczniowie po raz pierwszy zagrali w turnieju klasyfikacyjnym, w którym mogli zdobyć kategorie szachowe. Mieli trudne zadanie, ponieważ grali z szóstoklasistami, którzy mieli już zdobyte kategorie IV - pierwszą, najniższą kategorią jest V. Walka była zacięta, dodatkową trudność stanowił zapis partii, który w pierwszych rundach rozpraszał zawodników. Ostatnia 6 runda była już grana długo i z dobrym skutkiem. Zawodnicy naszej szkoły wypadli bardzo dobrze, niektórym z nich udało się zdobyć kategorie szachowe.
Oto wyniki końcowe, z punktacją i zdobytą kategorią:

Najlepiej zagrał Kacper Bąk, który zdobył II miejsce i wywalczył 5 pkt. oraz IV kategorię szachową

III miejsce wywalczył Dominik Politański, który zdbył 4 pkt. i IV kategorię szachową

VII miejsce zdobył Aleksander Asenhajmer, który zdodył 3,5 pkt. i V kat. szachową

VIII miejsce zdobył Michał Bejmert - 3,5 pkt.

XIV miejsce zdobył Paweł Morawski - 2 pkt.

XVI miejsce zdobyła Maja Tazuszel - 1 pkt.

Przed nami kolejne potyczki szachowe. Przygotowujemy się do Drużynowych Mistrzostw Województwa Szkół Podstawowych w Ostródzie.

III MISTRZOSTWA MDK W SZACHACH KLASYCZNYCH