Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

DZISIAJ NAUKA, JUTRO SUKCES

Dodano dnia: 18.06.2019

Dzisiaj nauka, jutro sukces – podsumowanie zajęć ekonomicznych

Od marca 2018 r. rozpoczęła się realizacja projektu „Dzisiaj nauka, jutro sukces” (RPWM.02.02.02-28-0006/17), którego wnioskodawcą jest Fundacja „Pro Scholam”, a partnerem Gmina Miasto Elbląg. Zakłada on realizację działań edukacyjnych w dwuletnim okresie, a wartość projektu wynosi 1 699 476,00 zł, w tym kwota dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi 1 602 196,00 zł. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych uczniów, zwiększenie kompetencji zawodowych nauczycieli i podniesienie świadomości i wiedzy rodziców w zakresie prawidłowego wspomagania rozwoju dzieci. Beneficjentami projektu są cztery szkoły podstawowe w Elblągu – SP nr 1, SP nr 8, SP nr 14 i SP nr 23.
Wśród zajęć prowadzonych w ramach przedsięwzięcia znalazły się zajęcia ekonomiczne (trening kreatywności w biznesie), których celem jest rozwój kompetencji kluczowych uczniów w zakresie innowacyjności, kreatywności czy też pracy zespołowej. Metody i formy pracy mają charakter aktywizujący, uczniowie również pracują metodą projektu edukacyjnego. W II semestrze roku szkolnego 2017/2018 odbywała się pierwsza część projektu, związana z umiejętnościami społecznymi, bankami i pieniędzmi.
W roku szkolnym 2018/2019 odbywała się druga część projektu. W ramach zajęć ekonomicznych uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami funkcjonowania gospodarki rynkowej, planowaniem własnego budżetu domowego, zagadnieniami związanymi z budżetem państwa, inflacją, inwestowaniem i funkcjonowaniem giełdy. Podsumowaniem tej niełatwej tematyki na koniec I semestru była praca metodą projektową, której celem było wykonanie przez grupę gry „Monopoly” z nazwami ulic miasta Elbląga. Wszystkie gry zostały wykonane kreatywnie i estetycznie, wypróbowano je na zajęciach podsumowujących. W drugim semestrze uczniowie zgłębiali tematykę z zakresu praw konsumenckich, marketingu i przedsiębiorczości. Uczestnicy projektu potrafią jasno wyrażać własne potrzeby, wymieniają najważniejsze prawa przysługujące konsumentom, potrafią złożyć reklamację, nazywają triki stosowane w reklamach, a także znają postać Thomasa A. Edisona jako przedsiębiorcy. Dodatkowymi elementami, które pojawiły się w ramach zajęć w różnych grupach były m.in. wizyta w „Planszówkarni” (jako miejsce kreatywne, gdzie uczniowie zapoznali się z działalnością firmy i dowiedzieli się jak z pasji można zrobić swój biznes), spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów (prawa konsumenta), prawnikiem (zapoznanie z przestępstwami skarbowymi i gospodarczymi), trenerem personalnym (wzmocnienie postaw i umiejętności społecznych).
Ostatnia część projektu zakończy się w styczniu 2020 r., a na zajęciach zaplanowano tematykę z zakresu rynku pracy i bezrobocia, a także planowania własnej kariery zawodowej. 

Tomasz RozenbajgierAutor: Anna Radkiewicz

DZISIAJ NAUKA, JUTRO SUKCES

Licznik odwiedzin
2 0 1 3 8 6
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.