EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dodano dnia: 29.09.2019

26 września – Europejski Dzień Języków Obcych
Europa to kontynent charakteryzujący się  niezwykłym bogactwem językowym – oprócz ponad 200 języków europejskich występuje tu także duża liczba języków, którymi posługują się obywatele pochodzący z innych kontynentów. Bogactwo to stanowi istotną wartość, którą należy doceniać, wykorzystywać i pielęgnować.
Nie od dziś wiadomo, że warto uczyć się języków obcych. Mając tego świadomość kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W ten sposób chcieliśmy podkreślić znaczenie i rolę jaką w naszym życiu odgrywa znajomość języków, innych kultur i przełamywanie barier.
Uczniowie przez cały tydzień, w trakcie zajęć, przygotowywali plakaty dotyczące tego dnia, którymi potem zostały przystrojone gabinety lekcyjne i korytarze szkolne. Podczas lekcji nawiązywaliśmy do tematu. Wiemy dzięki temu, że każde nowe słówko, każda informacja dotycząca innego kraju pomoże nam w komunikacji z obcokrajowcami otwierając okno na świat.
Dzieci miały również okazję wziąć udział w konkursie – „Co wiesz o Europie?”. Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami i ocenami. A ponieważ dopisała nam w czwartek pogoda uczniowie rysowali też kredą flagi na boisku szkolnym. Zabawy było co niemiara, a przy okazji na pewno czegoś wszyscy się nauczyliśmy.
Obchody Europejskiego Dnia Języków to już tradycja w naszej szkole. I tym razem był miło spędzony. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć w nim udział i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.

Nauczyciele języków obcych

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH