SMACZNIE I ZDROWO

Dodano dnia: 09.10.2019

W poniedziałek,  7 października, dzieci ze świetlicy popołudniowej uczestniczyły w warsztatach kulinarnych w Stowarzyszeniu Inicjatorów Społecznych „Przyjazny Krąg”. Najpierw poznały historię sprowadzenia pierogów do Polski, ich rodzaje oraz różne przepisy na ich przygotowanie. Następnie z paniami - seniorkami przygotowywały przepyszne pierogi z truskawkami oraz ze szpinakiem i fetą. Nie obyło się bez rozmów o zdrowym i wartościowym odżywianiu. Stąd na deser dzieci przygotowały zielone smoothi ze szpinaku, bananów i pomarańczy. Dla łasuchów były też pierniczki, które maluchy dekorowały według własnych upodobań. Dzieci były bardzo zadowolone. Radość sprawiło im wspólne gotowanie oraz rozmowy ze starszymi paniami. Już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.

E. Leśnikowska

SMACZNIE I ZDROWO