PTASI PIKNIK

Dodano dnia: 10.10.2019

5 października 2019r.zainteresowani uczniowie klas 4 - 8 udali sie pod opieką pań od biologii i geografii do Krynicy Morskiej na "Ptasi Piknik". Na różnych stoiskach ornitologicznych rozmieszczonych w lesie na parkingu, szereg organizacji, także towarzystw związanych z ochroną i badaniem ptaków, przygotowało różnorodne zadania dla uczestników tej przyrodniczej imprezy. Dzieci zdobywały wiedzę o ptakach występujących w Polsce, rozwiązując różne łamigłówki, układając puzzle, grając w gry edukacyjne i obserwując pracę ornitologów. Montowały też samodzielnie budki lęgowe dla sikorek z, przygotowanych przez leśników, drewnianych elementów. Na wzniesieniu Mierzei Wiślanej - Pirackiej Górze były stanowiska obserwacji jesiennych przelotów ptaków. Wiele emocji uczniowie doświadczyli podczas stromego zejścia z tej góry. Było "z górki na pazurki". Po dobrze wykonanych zadaniach, dzieci posiliły się przy ognisku pieczonymi kiełbaskami. Pogoda dopisała. Słońce, rześkie powietrze nasycone jodem i zieleń lasu wpłynęły na doskonały wypoczynek po tygodniu pracy umysłowej w szkole. Pełni wrażeń, wzbogaceni w wiedzę i pewne umiejętności ornitologiczne oraz materiały dydaktyczne, uczniowie wrócili (z lasu pachnącego naturą) do domów w mieście.
Wyjazd na ciekawe zajęcia ornitologiczne odbył się dzięki dotacji finansowej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie za pośrednictwem Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Małgorzata Światkowska

PTASI PIKNIK