IV JESIENNY TURNIEJ SZACHOWY

Dodano dnia: 04.11.2019

IV Jesienny Turniej Szachowy Szkoły Podstawowej nr1
i Uczniowskiego Klubu Sportowego Skoczek Elbląg

W dniach 18 i 25 października w SP1 został rozegrany turniej klasyfikacyjny na V i IV kategorię szachową. Uczniowie z elbląskich szkół podstawowych i średnich oraz przedszkola zagrali 6 rund szachów klasycznych. W turnieju uczestniczyło 37 zawodników z SP1, SP15, SP6, SP18,SP21, SPSK, II LO, SP Milejewo, Przedszkole Balonik.
Sędziowały w turnieju Grażyna Ciesielska - sędzia główny, Irena Sokołowska - sędzia rundowy. Bardzo ważną rolę w przeprowadzeniu rozgrywek odegrali wolontariusze - uczennice i uczniowie z klasy VIIIa, którzy pomagali w uatrakcyjnieniu przerw pomiędzy rundami. Wolontariusze prowadzili nie tylko zabawy integracyjne, ale również pomagali  młodym szachistom w zapisie partii szachowej.
Po 6 rundach czterech zawodników podwyższyło kategorie szachową z V na IV: Oliwier Mazowita, Tomasz Krasowski, Mateusz Sutkowski, Piotr Słowiński.
Siedmioro dzieci zdobyło V kategorię szachową, czyli stali się prawdziwymi zawodnikami szachowymi: Wojciech Kaszyc, Jakub Gładki, Nataliel Bukowski, Julianna Rafka, Maja Grabowska, Michalina Trochimczuk, Aleksandra Maliszewska.

W klasyfikacji generalnej pierwsza trójka wśród chłopców:
I miejsce Michał Butkiewicz II LO
II             Tymon Hryniewicz SP1
III            Tomasz Krasowski

W klasyfikacji dziewcząt pierwsza trójka:
I miejsce  Martyna Miros  SP6
II              Aleksandra Maliszewska
III             Michalina Trochimczuk

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, słodki poczęstunek oraz pizzę na wzmocnienie. Nagrody oraz poczęstunek ufundował Hotel „Tristan” w Kątach Rybackich.
Gratulujemy wspaniałej postawy sportowej młodym adeptom królewskiej gry i zapraszamy na kolejne turnieje, Akademię Szachową oraz zabawę przy 64 polach.

Grażyna Ciesielska

IV JESIENNY TURNIEJ SZACHOWY