WARMIŃSKO- MAZURSKI  TYDZIEŃ  KARIERY

Dodano dnia: 04.11.2019

Powszechnie wiadomo, że znajomość języków obcych w dzisiejszym, zmieniającym się świecie jest konieczna. Zachęcamy do nauki języków obcych nie tylko dlatego, żeby uczniowie rozwijali swoje umiejętności, zdolności i predyspozycje językowe, doskonalili wiedzę, czy kształcili ciekawość wobec innych kultur, ale także, by w przyszłości byli gotowi pracować na równi z przedstawicielami  różnych narodowości i byli częścią takiego zespołu. Chcemy, by nasi uczniowie nie mieli barier językowych i posługiwali się językami obcymi biegle, ale także, by byli otwarci na współpracę z innymi, nowymi dla nich ludźmi.
W dniach 21-27 października na terenie województwa warmińsko – mazurskiego odbywały się wydarzenia w ramach Warmińsko – Mazurskiego Tygodnia Kariery. Hasło przewodnie to: „Wielokulturowość kapitałem przyszłości”. Celem tych działań  było kształtowanie pozytywnego stosunku do innej kultury, ukazanie szans i możliwości tkwiących w różnorodnym środowisku, ułatwienie komunikacji pomiędzy przedstawicielami różnych kultur, ukazanie korzyści wynikających ze współpracy w międzynarodowym zespole, wskazanie zalet szybkiej adaptacji cudzoziemców w kontekście społecznym, gospodarczym, zawodowym i edukacyjnym, jak również tworzenie warunków sprzyjających integracji osób z innych kultur.
My także dołożyliśmy swą cegiełkę do tych wydarzeń. Uczniowie klas ósmych podczas zajęć z doradztwa zawodowego szukali korzyści wynikających z pracy w międzynarodowym zespole i zastanawiali się, jak taka praca może wyglądać. W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Uczymy się od innych”. Uczniowie klas szóstych pod kierunkiem Pani Elżbiety Paczkowskiej tworzyli piękne prace plastyczne, spośród  których jury wyłoniło zwycięzców.
I miejsce zajęła Julia Mazowita z kl. VI b, II miejsce – Nadia Zastawna i Nikola Szewczyk z kl. VI d, a III miejsce – Zuzanna Kopaczewska z kl. VI b.
„Znam języki obce – współpracuję z każdym” to tytuł prezentacji multimedialnych tworzonych przez uczniów klas szóstych podczas lekcji informatyki, które prowadził  Pan Artur Szadziul. Mając do dyspozycji zasoby Internetu, własną wiedzę i umiejętność posługiwania się programem PowerPoint, uczniowie pracując w parach pokazywali, że inna narodowość nie jest przeszkodą w budowaniu i sprawnym funkcjonowaniu zespołu.
Uczniowie naszej szkoły udowodnili, iż prezentują postawę szacunku, życzliwości i otwartości wobec innych kultur, narodowości i zwyczajów.

Jolanta Jędrzejewska