Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

BOHATERON

Dodano dnia: 05.11.2019

W dniach 14 do 28 października 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Elblągu została przeprowadzona akcja pod hasłem „Bohateron”. BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.
W lekcjach historii na temat Powstania Warszawskiego uczestniczyli uczniowie z klas piątych pod kierunkiem Grażyny Ciesielskiej i uczniowie z klas szóstych pod kierunkiem Edyty Leśnikowskiej, w sumie 231 dzieci. Po zapoznaniu się z tematyką uczniowie wykonywali karty pracy, z następnie pisali listy, pocztówki, karty okolicznościowe. W listach i kartach zawarte były słowa uznania, podziękowania i szacunku jakie dzieci skierowały do Powstańców. Dzieci wykonywały prace indywidualnie, parami lub trójkami, w sumie powstało ponad 130 kart i listów. Wiele dzieci odszukało swoich bliskich, a niektórzy poszukują w skutek zainteresowania tematyką. 
Udział w akcji „Bohateron” jest dzieciom bardzo potrzebny, przybliża tematykę, ułatwia zrozumienie historii, ale też uwrażliwia. Pokazuje piękne postawy ludzi ceniących wolność i gotowość do poświęceń. Za pośrednictwem kampanii chcemy w szkole promować patriotyczne postawy i tożsamość narodową w Polsce, a także tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok.

Grażyna CiesielskaAutor: Anna Radkiewicz

BOHATERON

Licznik odwiedzin
1 8 5 5 0 3
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.