DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dodano dnia: 13.02.2020

Dzień Bezpiecznego Internetu odbył się w tym roku 11 lutego. Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Z tej okazji odbyły się w naszej szkole zajęcia, pogadanki oraz projekcje filmów związanych z bezpieczeństwem w sieci.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU