DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

Dodano dnia: 14.02.2020

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI w naszej szkole jest już tradycją. I w tym roku w przeddzień WALENTYNEK gościliśmy w naszej placówce dzieci  i rodziców zainteresowanych naszą ofertą edukacyjną. Mottem przewodnim dla zwiedzających było „szukanie skarbu”.  Droga do niego wiodła przez niektóre zakątki  szkoły a wyznaczały ją serduszka i panie, które na co dzień kształcą najmłodszych. Dzieci wykazywały wielkie zainteresowanie wszystkim, co prezentowali ze swoimi nauczycielami ich starsi koledzy i koleżanki.
Ogromne wrażenie wywarła „Kraina magii”, czyli pokazy baniek mydlanych i różnorodnych zjawisk fizycznych w tym kolorowa, świecąca kula plazmowa, która potrafiła zaświecić żarówkę. Ogromnie podobały się także warsztaty chemiczno-biologiczne, a zwłaszcza trzaskające pioruny w próbówce, czy „glut” zamieniający się w atrament. W gabinecie do nauki języków obcych, gdy dzieci założyły słuchawki nastała chwila ciszy, skupienia i niedowierzania. Dzieci mogły także rozwiązywać różnorodne łamigłówki, brać udział w zabawach interaktywnych i kodować kolorowymi kubeczkami. Maluchy poznały najważniejsze figury szachowe, biorąc udział w pojedynku białego i czarnego króla na szachownicy. Jakże wielkie było zdziwienie przyszłych pierwszoklasistów, gdy na końcu wędrówki ukazał się ich oczom skarb, którego szukali – kosz pełen walentynkowych, piernikowych serc!
Wszyscy dobrze się bawili, dlatego czas pierwszego spotkania minął szybko. Mamy cichą nadzieję, że we wrześniu będziemy mogli spotkać się znowu!

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

IOD: iod@ecuw.elblag.pl