Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

 DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

Dodano dnia: 14.02.2020

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI w naszej szkole jest już tradycją. I w tym roku w przeddzień WALENTYNEK gościliśmy w naszej placówce dzieci  i rodziców zainteresowanych naszą ofertą edukacyjną. Mottem przewodnim dla zwiedzających było „szukanie skarbu”.  Droga do niego wiodła przez niektóre zakątki  szkoły a wyznaczały ją serduszka i panie, które na co dzień kształcą najmłodszych. Dzieci wykazywały wielkie zainteresowanie wszystkim, co prezentowali ze swoimi nauczycielami ich starsi koledzy i koleżanki. 
Ogromne wrażenie wywarła „Kraina magii”, czyli pokazy baniek mydlanych i różnorodnych zjawisk fizycznych w tym kolorowa, świecąca kula plazmowa, która potrafiła zaświecić żarówkę. Ogromnie podobały się także warsztaty chemiczno-biologiczne, a zwłaszcza trzaskające pioruny w próbówce, czy „glut” zamieniający się w atrament. W gabinecie do nauki języków obcych, gdy dzieci założyły słuchawki nastała chwila ciszy, skupienia i niedowierzania. Dzieci mogły także rozwiązywać różnorodne łamigłówki, brać udział w zabawach interaktywnych i kodować kolorowymi kubeczkami. Maluchy poznały najważniejsze figury szachowe, biorąc udział w pojedynku białego i czarnego króla na szachownicy. Jakże wielkie było zdziwienie przyszłych pierwszoklasistów, gdy na końcu wędrówki ukazał się ich oczom skarb, którego szukali – kosz pełen walentynkowych, piernikowych serc!
Wszyscy dobrze się bawili, dlatego czas pierwszego spotkania minął szybko. Mamy cichą nadzieję, że we wrześniu będziemy mogli spotkać się znowu!
 Autor: Anna Radkiewicz

 DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

Licznik odwiedzin
2 2 9 1 3 9
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.