Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

ROCZNICA POWSTANIA ARMII KRAJOWEJ

Dodano dnia: 14.02.2020

Dzisiaj,14 lutego, o godzinie 12.00 na skwerze Rotmistrza Witolda Pileckiego odbyły się uroczystości rocznicowe upamiętniające powstanie największej wśród organizacji wojskowych II wojny światowej - Armii Krajowej. W honorowej asyście wojska pod pomnikiem Podziemnego Państwa Polskiego, Żołnierzy Armii Krajowej odbyły się przemówienia władz samorządowych, odczytano apel pamięci, złożono kwiaty i wieńce, oddano salwę honorową i wysłuchano pieśni "Niepodległa, niepokorna" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 15. W uroczystości uczestniczyli kombatanci, żołnierze, duchowni, uczniowie elbląskich szkół i dzieci z przedszkola im. bł. F. Siedliskiej oraz mieszkańcy. 
Nazwa Armia Krajowa jest jednym z najważniejszych symboli niepodległości i wierności Ojczyźnie.

Lucyna StańczakAutor: Anna Radkiewicz

ROCZNICA POWSTANIA ARMII KRAJOWEJ

Licznik odwiedzin
2 0 1 7 6 3
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.