Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Dodano dnia: 02.03.2020

2.03.20 w nawiązaniu do wczorajszych obchodów w Polsce Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”, na lekcjach historii w klasach 7-mych i 8-mych, została przeprowadzona specjalna lekcja poświęcona tematyce powojennego podziemia niepodległościowego. W jej toku zaprezentowano sylwetki tragicznych żołnierzy związanych z Zrzeszeniem Wolność i Niezawisłość. Była to organizacja, która nie zaakceptowała narzuconego siłą przez sowietów nowego, komunistycznego porządku w Polsce. Takie postacie jak Danuta Siedzikówna ps. "Inka”, rozstrzelana w wieku 18-tu lat, miały na zawsze być wymazane z pamięci narodowej. Bliscy krewni niektórych "niezłomnych”, min. Józefa Franczaka ps. "Lalek”, byli uczniami naszej szkoły. Od 1 marca 2011 roku, w/w święto przywraca im należytą cześć.

Wojciech PaczkowskiAutor: Anna Radkiewicz

SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Licznik odwiedzin
2 2 3 0 5 7
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.