Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA LOGOPEDY W NASZEJ SZKOLE

Dodano dnia: 16.03.2020

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy uczniowie klasy I a i I c uczestniczyli w zajęciach podczas, których dowiedzieli się jak dbać o prawidłową wymowę i jakie są rodzaje ćwiczeń logopedycznych. Podczas spotkania zrobili ćwiczenie oddechowe: dmuchanie na kolorowe piórka oraz wykonywali przygotowany zestaw ćwiczeń usprawniający pracę narządów artykulacyjnych. Dla uczniów klas II i III został zorganizowany drużynowy konkurs „Zakodowane logopedyczne potyczki”. Każdą klasę reprezentowała dwuosobowa drużyna. Uczestnicy z zaangażowaniem rozwiązali cztery zakodowane zadania: odszukali ukryte wyrazy na mapie skarbów, odnaleźli wyrazy w zakodowanych sylabach, rozkodowali zdania oraz układali wieże ortograficzne z kolorowych kubeczków. Po podliczeniu wszystkich punktów wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce zajęła klasa II b w składzie Maria Stępkowska oraz Daniel Łeng,
II miejsce klasa II a w składzie Apolonia Dziurdź oraz Alan Goljat,
III miejsce klasa III b w składzie Julia Barthelke oraz Julia Matysiak.
Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili i na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Dodatkowo dla wszystkich uczniów szkoły został przygotowany logopedyczno-plastyczny konkurs „Łamańce językowe”. Do wybranego łamańca należało wykonać pracę plastyczną dowolną techniką. Zapisane łamańce zostały wywieszone w różnych miejscach w szkole i uczniowie mogli dodatkowo ćwiczyć swoje umiejętności dykcyjne. 
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Uczniowie klas I:
I miejsce: Wiktoria Dąbkowska, kl. I b
II miejsce: Aleksander Borys, kl. I c
III miejsce: Inka Dulko, kl. I c
Wyróżnienia:
Bartosz Kuta, kl. I c, Oliwier Suchodolski, kl. I c, Kacper Ruśkowski, kl. I c.

Uczniowie klas III:
I miejsce: Julia Harań, kl. III b
II miejsce: Julia Barthelke, kl. III b
III miejsce: Tomasz Krasowski, kl. III b
Wyróżnienia: 
Antoni Ziemiński, kl. III b, Michał Ruciński kl. III b.

Gratulujemy!

Edyta SierżęgaAutor: Anna Radkiewicz

OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA LOGOPEDY W NASZEJ SZKOLE

Licznik odwiedzin
2 2 3 0 4 8
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.