Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

DEBATA NA TEMAT ZDROWIA

Dodano dnia: 16.03.2020

W dniu 11.03.2020r. w naszej szkole odbyła się debata na temat zdrowia: „Zdrowie. Profilaktyka czy leczenie?”.
W debacie wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas od IV do VIII oraz publiczność- klasa VIe. Debatę prowadziła Pani Beata Gawkowska wraz z uczniami klasy VIIIc. W debacie uczestniczyła pielęgniarka szkolna.
Uczniowie klasy VIIIc przedstawili przygotowane prezentacje na temat zdrowia, profilaktyki, edukacji zdrowotnej, organizacji zajmujących się zdrowiem oraz zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania.
W trakcie debaty zadawane były pytania dotyczące omówionej wcześniej tematyki na które odpowiadali przedstawiciele wszystkich klas. Wypowiedzi uczniów przeplatane były piosenkami, komentarzem, anegdotami i podsumowaniem przez prowadzących debatę uczniów z klasy VIIIc. Na zakończenie debaty uczniowie napisali test sprawdzający ich wiedzę i umiejętności. Po napisaniu prawidłowe odpowiedzi wyświetlone zostały na projektorze. Debatę poprzedziły zajęcia z wychowawcą, których tematem przewodnim było zdrowie. Uczniowie przygotowali również plakaty związane z tą tematyką, które zostały zawieszone w dniu debaty na sali gimnastycznej.
Pani pielęgniarka podsumowała całą debatę przedstawiając korzyści płynące z profilaktyki. Na zakończenie omówiła zasady higieny, poinstruowała jak należy myć ręce, aby ustrzec się przed koronawirusem.
Pamiętajmy: Lepiej zapobiegać niż się leczyć!!!

Beata Gawkowska
 Autor: Anna Radkiewicz

DEBATA NA TEMAT ZDROWIA

Licznik odwiedzin
2 1 9 5 5 2
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.