Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

MEDAL DLA PSA LAMPO

Dodano dnia: 11.05.2020

Uczniowie klasy 3b przeczytali lekturę Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją”. Niezwykły czyn głównego bohatera książki, psa o imieniu Lampo, zainspirował ich do wykonania medalu różnymi technikami plastycznymi. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i dzięki ich staraniom powstała wystawa, którą prezentujemy.
Ciekawostka: 
Mieszaniec Lampo żył naprawdę w latach 50. XX wieku. Samodzielnie podróżował pociągami, przez co stał się najczęściej opisywanym i fotografowanym psem tamtych czasów. W 1961 roku zginął potrącony przez pociąg i został pochowany pod akacją rosnącą przy stacji, a w rok później postawiono mu tam mały pomnik.

Dziękuję rodzicom za przesłane prace.

A. FlakowskaAutor: Anna Radkiewicz

MEDAL DLA PSA LAMPO

Licznik odwiedzin
2 0 7 6 8 7
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.