MEDAL DLA PSA LAMPO

Dodano dnia: 11.05.2020

Uczniowie klasy 3b przeczytali lekturę Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją”. Niezwykły czyn głównego bohatera książki, psa o imieniu Lampo, zainspirował ich do wykonania medalu różnymi technikami plastycznymi. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i dzięki ich staraniom powstała wystawa, którą prezentujemy.
Ciekawostka:
Mieszaniec Lampo żył naprawdę w latach 50. XX wieku. Samodzielnie podróżował pociągami, przez co stał się najczęściej opisywanym i fotografowanym psem tamtych czasów. W 1961 roku zginął potrącony przez pociąg i został pochowany pod akacją rosnącą przy stacji, a w rok później postawiono mu tam mały pomnik.

Dziękuję rodzicom za przesłane prace.

A. Flakowska

MEDAL DLA PSA LAMPO