EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dodano dnia: 01.10.2020

26 września ogłoszono w 2001 roku Europejskim Dniem Języków Obcych. To międzynarodowe święto zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Głównym jego celem jest propagowanie języków obcych i zachęcenie do ich nauki.
Z tej właśnie okazji organizowane są zazwyczaj różne imprezy dla dzieci, nagrywane programy czy też przeprowadzane konkursy. W tym roku ze względu na pandemię mają one ograniczony wymiar i zasięg.
W naszej szkole dzieci miały okazję obejrzeć lub samodzielnie przygotować prezentacje multimedialne dotyczące tematu. Uczniowie rozwiązywali quizy związane z krajami europejskimi i wykonywali plakaty zamieszczając na nich najważniejsze informacje dotyczące naszego kontynentu.

Pamiętajmy, że jak to rzekł Roger Bacon: ‘Knowledge of languages is the doorway to wisdom.’

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

IOD: iod@ecuw.elblag.pl