MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNY

Dodano dnia: 24.04.2014

24 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs przyrodniczo-ekologiczny „Żyj w zgodzie z naturą”, w którym uczestniczyły reprezentacje elbląskich szkół podstawowych: SP-4, SP-6, SP-12, SP-18SP-19 i uczniowie naszej szkoły. W konkursie wzięli udział piątoklasiści. Trzyosobowe zespoły zmagały się z różnorodnymi zadaniami dotyczącymi wiedzy i umiejętności z zakresu ekologii i ochrony przyrody; była krzyżówka, test, rozsypanka wyrazowa, rozpoznawanie na ilustracjach pospolitych drzew i krzewów oraz znaków ekologicznych. Dzieci prezentowały też wykonane samodzielnie stroje z odpadów nadających się do recyklingu. „Ubranka” były przepiękne i ciekawe! Uczniowie wykazali się niezwykłą inwencją twórczą! Zapewne w przygotowaniach pomagali swym pociechom rodzice, za co należy się im pochwała! Dodatkowo uczniowie klas piątych naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w projekcji krótkiego lecz treściwego filmu o segregacji opadów i recyklingu oraz wystawie „recyklingusiów” – zabawek wykonanych z odpadów w ramach techniki w naszej szkole. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu ekologii i ochrony przyrody. Wszystkie szkoły zostały nagrodzone zestawem lup oraz książkami o tematyce przyrodniczej. Każdy uczeń otrzymał mały upominek. Nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursu także zostali docenieni. Mogliśmy nagrodzić wszystkich uczestników konkursu dzięki dofinansowaniu przedsięwzięcia przez Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej oraz upominkom otrzymanym od sponsorów: Elektrociepłowni i Fundacji Pro Scholam. Słodki, obfity poczęstunek dla dzieci i nauczycieli podarowała nam Piekarnia Warmińska. Dziękujemy wszystkim sponsorom!

Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Halina Wojciechowicz i Małgorzata Światkowska.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNY