Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNY

Dodano dnia: 24.04.2014

24 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs przyrodniczo-ekologiczny „Żyj w zgodzie z naturą”, w którym uczestniczyły reprezentacje elbląskich szkół podstawowych: SP-4, SP-6, SP-12, SP-18SP-19 i uczniowie naszej szkoły. W konkursie wzięli udział piątoklasiści. Trzyosobowe zespoły zmagały się z różnorodnymi zadaniami dotyczącymi wiedzy i umiejętności z zakresu ekologii i ochrony przyrody; była krzyżówka, test, rozsypanka wyrazowa, rozpoznawanie na ilustracjach pospolitych drzew i krzewów oraz znaków ekologicznych. Dzieci prezentowały też wykonane samodzielnie stroje z odpadów nadających się do recyklingu. „Ubranka” były przepiękne i ciekawe! Uczniowie wykazali się niezwykłą inwencją twórczą! Zapewne w przygotowaniach pomagali swym pociechom rodzice, za co należy się im pochwała! Dodatkowo uczniowie klas piątych naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w projekcji krótkiego lecz treściwego filmu o segregacji opadów i recyklingu oraz wystawie „recyklingusiów” – zabawek wykonanych z odpadów w ramach techniki w naszej szkole. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu ekologii i ochrony przyrody. Wszystkie szkoły zostały nagrodzone zestawem lup oraz książkami o tematyce przyrodniczej. Każdy uczeń otrzymał mały upominek. Nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursu także zostali docenieni. Mogliśmy nagrodzić wszystkich uczestników konkursu dzięki dofinansowaniu przedsięwzięcia przez Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej oraz upominkom otrzymanym od sponsorów: Elektrociepłowni i Fundacji Pro Scholam. Słodki, obfity poczęstunek dla dzieci i nauczycieli podarowała nam Piekarnia Warmińska. Dziękujemy wszystkim sponsorom!

Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Halina Wojciechowicz i Małgorzata Światkowska. 

 Autor: Anna Radkiewicz

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNY

Licznik odwiedzin
1 7 4 9 1 6
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.