Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

SPOTKANIA Z PRZYRODĄ I KRAJOZNAWSTWEM

Dodano dnia: 19.05.2014

W środę 14.05.2014 r. uczestniczyliśmy w popołudniowych zajęciach organizowanych przez PTTK Elbląg z cyklu „Spotkania z przyrodą i krajoznawstwem”. Kilkunastu uczniów z klas: IV d, V a i V c pod opieką p. Małgorzaty Światkowskiej zwiedzało elbląskie Stare Miasto. Pracownik PTTK – Instruktor Krajoznawstwa Regionu, p. Jolanta Kałabun tym razem prowadziła „Szlakiem zabytków elbląskiej starówki”. Przez dwie godziny między 16 – 18, wspólnie z grupą ze szkoły nr 21, zobaczyliśmy i poznaliśmy historię kilku ciekawych miejsc  w naszym mieście. Poza tym kilku uczniów postanowiło zdobyć odznakę „Miłośnik Ziemi Elbląskiej”, więc zakupili turystyczne książeczki a przewodniczka ozdobną pieczęcią potwierdziła ich udział w zwiedzaniu m.in. katedry św. Mikołaja. Zmęczeni ale bogatsi o wrażenia i historyczną wiedzę wróciliśmy do domów. 

PS. Dzieci z klas IV d i V a następnego dnia, a właściwie w nocy, wyjeżdżają na dwudniową wycieczkę. Tym większe uznanie dla nich, że mają taką „żyłkę” turystyczną, nie „gniją” przed ekranem komputera czy telewizora, tylko aktywnie spędzają wolny czas!

Opiekun szkolnego koła turystyczno-ekologicznego Małgorzata ŚwiatkowskaAutor: Anna Radkiewicz

Licznik odwiedzin
1 7 5 7 8 1
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.