Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

II SZKOLNY FESTIWAL NAUKI

Dodano dnia: 19.05.2014

W piątek 16 maja 2014 r. odbył się w naszej szkole II Szkolny Festiwal Nauki. Uczniowie, głównie z klas piątych i szóstych, przygotowali i zaprezentowali (całkowicie samodzielnie!) niezwykle ciekawe doświadczenia i pokazy z zakresu biologii, fizyki i chemii. Najważniejsze, że dzieci profesjonalnie przygotowały się, świetnie tłumaczyły zachodzące zjawiska i powstające zależności. Nie był to tylko „pokaz fajerwerków”, ale stricte naukowa impreza. Oczywiście, „gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą”, więc sprzątania po dziecięcym eksperymentowaniu było … ho, ho, ho, a może jeszcze więcej! 

Pokazy uczniów ocenialiśmy z pomocą zaproszonego gościa – Pani Magdaleny Jankun, metodyka ds. przyrody i geografii. Pani Jankun, zachwycona pomysłowością i naukowym profesjonalizmem dzieci, nie umiała jednoznacznie wskazać najlepszych. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a dziesięciu najlepszych z najlepszych uhonorowaliśmy certyfikatami: uczeń – naukowiec. Główną nagrodę – zestaw doświadczalny - otrzymała Weronika Lewandowska z V d za wyjątkowo profesjonalnie naukowe podejście do tematu prezentowanego doświadczenia.

Nasi uczniowie, którzy zaprezentowali wyjątkowo ciekawe pokazy, będą mogli je przedstawić całej społeczności elbląskiej na XII Bałtyckim Festiwalu Nauki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej – 22 maja br., w godz. 9 -14 (w namiocie wystawowym).

Nasz Festiwal uświetnili swoimi naukowymi pokazami uczniowie z Gimnazjum nr 2  i 9. Zaprezentowali doświadczenia, przeprowadzenie których w szkole podstawowej jest mocno utrudnione lub wręcz niemożliwe do wykonania. Cieszyły się one wielkim zainteresowaniem, tym bardziej, że dzieci mogły je współtworzyć. Wśród gimnazjalnych gości rozpoznaliśmy wielu naszych absolwentów oraz wspaniałą koleżankę – p. Barbarę Majerską.Autor: Anna Radkiewicz

II SZKOLNY FESTIWAL NAUKI

Licznik odwiedzin
1 7 4 9 1 0
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.