RAJD ZE STAGNIEWA

Dodano dnia: 19.05.2014

W piątek 16 maja 2014 r., po południu odbył się rajd integrujący uczniów naszej szkoły i SP-12. Dziewięcioro dzieci z Vd pod opieka p. Małgorzaty Światkowskiej pojechało komunikacja miejską do Stagniewa, by stamtąd przez Bażantarnię wrócić do Elbląga. Las o tej porze roku jest prześliczny! Kwitło wiele roślin. Nas urzekły rozwijające się dzwonkowe grona konwalii majowej, będącej pod ochroną. Przejście szlakiem zielonym a później niebieskim wcale nie było łatwe, idąc trawersem ślizgaliśmy się po zboczach. Miękkie, po deszczach, podłoże sprawiało, że niektórzy niemalże zgubili buty, a ci, którzy ubrali białe adidasy czy trampki, wrócili w czarnych. Poznaliśmy kilka miejsc, którym nazwy nadały harcerki z zastępu Jaszczurek co najmniej 50 lat temu, a funkcjonują do dziś, np. Świątynia Dumania, Parasol, Urwisko Krystyny. Zobaczyliśmy tabliczki (już mocno wytarte) z nazwami tych miejsc, które p. Światkowska przymocowywała kilkanaście lat temu ze swoimi uczniami, spacerując po Bażantarni z drabiną. Obecnie ci absolwenci mają już swoje rodziny. W połowie trasy Druh – opiekun uczniów z dwunastki, rozpalił ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski, aby mieć siły na dalszą drogę. A ta dalsza droga obfitowała  w niespodzianki! Specami od dostarczania niecodziennych przeżyć byli Julka, Bartek i Mateusz z V d. Dzięki nim p. Światkowska jeszcze długo zachowa dobrą kondycję. Pełni wrażeń aczkolwiek nieco (?!) utrudzeni zdążyliśmy wrócić do domów przed deszczem.

Opiekun koła turystyczno-ekologicznego Małgorzata Światkowska

RAJD ZE STAGNIEWA