WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

Dodano dnia: 23.05.2014

Dnia 22 maja dzieci ze świetlicy wraz z klasą IIId wybrały się na wycieczkę do Jednostki Straży Pożarnej przy ul. Browarnej, której celem było zapoznanie z pracą strażaków. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się, iż  do podstawowych zadań Państwowej Straży Pożarnej należy m.in: rozpoznawanie zagrożeń pożarowych i innych miejscowych zagrożeń; organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczych w czasie pożarów, klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń; wykonywanie pomocniczych specjalistycznych czynności ratowniczych w czasie klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń przez inne służby ratownicze. Podczas wycieczki  strażacy zademonstrowali nam w jaki sposób działa sprzęt gaśniczy oraz sprzęt do ratowania ludzi, którego używają podczas akcji.  Mieliśmy również  okazję zobaczyć z bliska jak wyglądają specjalne kombinezony używane w różnych  trudnych sytuacjach. Nie lada atrakcją okazał się  pobyt w samochodzie strażackim . Wszyscy uczestnicy wycieczki dobrze się bawili.

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ