Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

Dodano dnia: 23.05.2014

Dnia 22 maja dzieci ze świetlicy wraz z klasą IIId wybrały się na wycieczkę do Jednostki Straży Pożarnej przy ul. Browarnej, której celem było zapoznanie z pracą strażaków. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się, iż  do podstawowych zadań Państwowej Straży Pożarnej należy m.in: rozpoznawanie zagrożeń pożarowych i innych miejscowych zagrożeń; organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczych w czasie pożarów, klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń; wykonywanie pomocniczych specjalistycznych czynności ratowniczych w czasie klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń przez inne służby ratownicze. Podczas wycieczki  strażacy zademonstrowali nam w jaki sposób działa sprzęt gaśniczy oraz sprzęt do ratowania ludzi, którego używają podczas akcji.  Mieliśmy również  okazję zobaczyć z bliska jak wyglądają specjalne kombinezony używane w różnych  trudnych sytuacjach. Nie lada atrakcją okazał się  pobyt w samochodzie strażackim . Wszyscy uczestnicy wycieczki dobrze się bawili.Autor: Izabela Pawełczak

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

Licznik odwiedzin
2 0 1 0 8 8
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.