Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

XII BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI

Dodano dnia: 23.05.2014

W czwartek 22 maja nasza szkoła, jako jedyna ze szkół, uczestniczyła w XII Bałtyckim Festiwalu Nauki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Mieliśmy swoje stoisko, na którym nasi młodzi naukowcy prezentowali (w godz. 9 - 13) różne doświadczenia z zakresu fizyki i chemii oraz pokazy biologiczne. Agnieszka z Vc wyhodowała mimozę, którą wszyscy z zainteresowaniem ogladali i sprawdzali reakcję jej liści na dotyk. Miłosz, także z Vc, prezentował swoje ulubione pierwotniaki, samodzielnie przygotowując preparaty mikroskopowe. Uczniowie z Vd wyspecjalizowali się w pokazach doświadczeń chemicznych i fizycznych z dokładnym wyjaśnieniem zachodzących zjawisk. Zaś dwoje szóstoklasistów: Zosia i Tymon omawiali hodowlę swoich pupilów, świnki morskiej, królika i gekona, wystawiając te zwierzątka do obejrzenia. Dzięki naszej prezentacji tropów dzikich zwierząt, pewien pan dowiedział się, że na jego działkę zachodzą: zając, lis i dzik. W czasie, kiedy był mały ruch na stoisku, dzieci korzystały z wystaw i zajęć organizowanych przez uczelnię PWSZ. Bogatsi w doświadczenia, znużeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Autor: Anna Radkiewicz

XII BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI

Licznik odwiedzin
1 7 4 9 1 3
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.