Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

LEKCJA W LABORATORIUM

Dodano dnia: 30.05.2014

W czwartek 29 maja grupa 8 uczniów z klasy Va pod opieką p. Małgorzaty Światkowskiej uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych w Elbląskim Parku Technologicznym. Zajęcia prowadziły dwie przemiłe panie laborantki - stażystki. Najpierw uczniowie zwiedzali pomieszczenia zapoznając się ze specjalistyczną aparaturą i fachowym nazewnictwem. Potem dzieci miały możliwość wykonania kilku prostych acz efektownych doświadczeń. Po zabezpieczeniu rąk gumowymi rękawicami, młodzi chemicy, dodając tajemnicze substancje do siebie, wyczarowali: "Ogród", "Lampę - lawę", "Kameleona" i "Samopompujące się rękawice". To nazwy niezwykłych eksperymentów. Dzieci poznały, co to jest pH (kwasowość) oraz sposoby jej określania za pomocą wskaźnikowych substancji. Obserwowały też samozapłon mieszaniny kwasów z wodą. Uczniowie byli tak zafascynowani pracą w laboratorium, że nie mieli ochoty na powrót do szkoły. (Wcale im się nie dziwię!) W szkole podstawowej nie ma możliwości wykonywania takich eksperymentów, jak w nowoczesnym, dobrze wyposażonym laboratorium.

Małgorzata Światkowska

 Autor: Anna Radkiewicz

LEKCJA W LABORATORIUM

Licznik odwiedzin
2 0 1 7 6 0
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.