Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014

Dodano dnia: 22.09.2014

W sobotę 20 września nasza szkoła brała udział w Sprzątaniu Świata - Polska 2014, akcji pod hasłem "Turysto! Szanuj środowisko!". Uczniowie odbyli teoretyczną edukacje ekologiczną oraz sprzątali przydzielone tereny. Poza tym, ćwiczyli tężyznę fizyczną na zajęciach sportowych, rywalizując między klasami w wyścigach rzędów. Maluchy z klas 1 - 3 oczyściły ze śmieci teren przyszkolny oraz przylegajace do niego ulice. Czwartoklasiści uprzątnęli Park Kajki, natomiast uczniowie klas piątych zebrali śmieci z Góry Chrobrego i szlaku żółtego prowadzącego do Cmentarza Dębica. Będąc w Bażantarni, dzieci uczyły się rozpoznawać podstawowe gatunki drzew naszego elbląskiego Lasu Komunalnego. Uczniowie klas szóstych wybrali się na wycieczkę geologiczną do lasu w Próchniku. Podczas wędrówki po "górach, dolinach" doświadczyli polodowcowego ukształtowania terenu. Głównym celem wyprawy był duży głaz narzutowy - Wielki Kamień, który został przywleczony pod Próchnik przez lądolód skandynawski kilkanaście tysięcy lat temu i leży nad potokiem Kamienica do dziś. Słoneczna, ciepła aura sprzyjała ekologicznym poczynaniom "jedynki".

Małgorzata Światkowska Autor: Anna Radkiewicz

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014

Licznik odwiedzin
2 1 4 0 9 5
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.