SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014

Dodano dnia: 22.09.2014

W sobotę 20 września nasza szkoła brała udział w Sprzątaniu Świata - Polska 2014, akcji pod hasłem "Turysto! Szanuj środowisko!". Uczniowie odbyli teoretyczną edukacje ekologiczną oraz sprzątali przydzielone tereny. Poza tym, ćwiczyli tężyznę fizyczną na zajęciach sportowych, rywalizując między klasami w wyścigach rzędów. Maluchy z klas 1 - 3 oczyściły ze śmieci teren przyszkolny oraz przylegajace do niego ulice. Czwartoklasiści uprzątnęli Park Kajki, natomiast uczniowie klas piątych zebrali śmieci z Góry Chrobrego i szlaku żółtego prowadzącego do Cmentarza Dębica. Będąc w Bażantarni, dzieci uczyły się rozpoznawać podstawowe gatunki drzew naszego elbląskiego Lasu Komunalnego. Uczniowie klas szóstych wybrali się na wycieczkę geologiczną do lasu w Próchniku. Podczas wędrówki po "górach, dolinach" doświadczyli polodowcowego ukształtowania terenu. Głównym celem wyprawy był duży głaz narzutowy - Wielki Kamień, który został przywleczony pod Próchnik przez lądolód skandynawski kilkanaście tysięcy lat temu i leży nad potokiem Kamienica do dziś. Słoneczna, ciepła aura sprzyjała ekologicznym poczynaniom "jedynki".

Małgorzata Światkowska

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014