Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

WYCIECZKA DO SUCHACZA

Dodano dnia: 27.10.2014

Dnia 23 października wychowankowie świetlicy wybrali się na kolejną wycieczkę. Tym razem pojechaliśmy do Suchacza, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach pieczenia chleba, wyrobu masła oraz sera metodami tradycyjnymi. Dowiedzieliśmy się jak dawniej pieczono chleb i ile trudu wymaga  przygotowanie bochenka chleba. Następnie samodzielnie wyrobiliśmy ciasto, uformowaliśmy nasze bułeczki, które po przyprawieniu wylądowały w piecu. Gdy były już gotowe, mogliśmy je zabrać do domu. Czekając na nasz chlebek, zajęliśmy się tradycyjną produkcją masła w maselnicy oraz sera, którym już chwilę później wszyscy się zajadaliśmy.  Smakował pysznie! Podczas naszego pobytu nie zabrakło również fascynujących historii na temat życia codziennego w dawnych czasach oraz legend o chlebie. Na koniec wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.  Było to bardzo interesujące spotkanie!Autor: Izabela Pawełczak

WYCIECZKA DO SUCHACZA

Licznik odwiedzin
2 0 1 2 1 0
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.