Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

MARSZE NA ORIENTACJĘ

Dodano dnia: 27.10.2014

W sobotę 25 października br. nasza ekipa - uczniów klasy 6 d pod opieką p. Małgorzaty Światkowskiej wzięła udział w marszach na orientację po Bażantarni, które odbyły się w ramach zajęć Sekcji Turystycznej "Włóczybuty" PWSZ w Elblagu. Startowało 13 patroli: ekipy studentów i mocno dorosłych byłych żaków, uczniowie ze szkoły muzycznej oraz 2 patrole naszej SP-1. Pogoda sprzyjała wszystkim hasającym po lesie. W ciągu 2 godzin należało przy pomocy czarnobiałej mapy Bażantarni odnaleźć 12 punktów, które nieźle zostały ukryte w terenie. A teren naszego elbląskiego lasu jest niezwykle urokliwy, góry i doliny, bagienka oraz wyschnięte oczka wodne, ścieżki, a także gaszcza dzikich ostępów. Przez to wszystko musieliśmy przejść. Niejedni burczeli pod nosem wyrzekając na lądolód skandynawski, który wszystkiemu jest winien. Rywalizując z weteranami nie mieliśmy szans na wygraną, ale byliśmy lepsi od niejednego aktualnego studenciny oraz od szkoły muzycznej. Artyści chyba z głową w chmurach biegali po lesie, bo co poniektórzy a to zgubili mapę, a to zgubili się w Bażantarni. Z naszej Weroniki to też niezła artystka, wystarczy uważnie obejrzeć fotki z tej imprezy. Suma sumarum zajęliśmy bardzo dobre miejsca w tych marszach:

III - Weronika Lewandowska, Agnieszka Wawro oraz p. M. Światkowska

IV - Weronika Szafrańska, Mateusz Terlecki.

Jedynie nie podobała nam się punktacja w tych biegach. Kto to słyszał, żeby najwyższą liczbą punktów było 0! A jeśli patrol nie sprostał wymaganiom otrzymywał punkty ujemne! Wspólnie z artystami doszliśmy do wniosku, że następnym razem opracujemy znacznie bardziej przyjazną dla nas punktację.

Stwierdziliśmy także jednogłośnie, że następnym razem - za miesiąc, musimy pójść znacznie większą grupą, ponieważ taka forma wypoczynku jest doskonała po ciężkim tygodniu nauki, a odświeżone i przewietrzone umysły będą znacznie lepiej pracowały na rzecz każdego z nas oraz ukochanej "jedynki".

opiekun koła turystycznego - Małgorzata ŚwiatkowskaAutor: Anna Radkiewicz

MARSZE NA ORIENTACJĘ

Licznik odwiedzin
2 0 1 1 3 1
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.