WYCIECZKA PRZYRODNICZA DO GDYNI

Dodano dnia: 07.11.2014

5 listopada klasy Vc i Vd wyjechały na wycieczkę przyrodniczą do Gdyni. Uczniowie uczestniczyli w terenowych zajęciach z zakresu geologii na klifie orłowskim w rezerwacie "Kępa Redłowska". Przy pięknej, słonecznej pogodzie, w jesiennej aurze złotobrązowych liści, niebieskozielonych wód Bałtyku i żółtego piasku, dzieci rozpoznawały skały i skamieniałości, doświadczały efektów pracy lądolodu skandynawskiego sprzed tysięcy lat. Wrażenia poznawcze i estetyczne zostały dopełnione podczas zwiedzania Oceanarium. Przepiękne akwaria z rybami i bezgręgowcami przyciągały wzrok różnorodnością i niesamowitymi barwami. Uczniowie byli zachwyceni pięknem naszego polskiego wybrzeża i zwierząt morskich.

Małgorzata Światkowska

WYCIECZKA PRZYRODNICZA DO GDYNI