TURNIEJ SZACHOWY LOTOS CUP

Dodano dnia: 24.11.2014

W dniu 21 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się XIII edycja Turnieju  Szachowego „LOTOS CUP”. Rozgrywki odbyły się w jednej grupie systemem szwajcarskim 5-rundowym z zegarami szachowymi (po 10 minut na partię dla zawodnika - szachy szybkie z 1 dopuszczalnym błędem). Przewidziano osobną klasyfikację dziewcząt, chłopców i szkół .W turnieju uczestniczyło 43 zawodników ze szkół i przedszkoli elbląskich oraz ostródzkich. Ze Szkoły Podstawowej nr 1 grało 11 zawodników. Wśród nich członkowie UKS „Skoczek” działającego przy SP1, uczniowie biorący udział w lekcjach szachowych jako dodatkowych zajęciach oraz uczennica z klasy objętej projektem „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Troje spośród naszych reprezentantów to debiutanci. Dla wszystkich szachistów każda runda to walka o wygrany punkt. Były wielkie emocje- radość i płacz. Szachiści wspierali się, kibicowali a także nawiązywali nowe znajomości „szachowe”.

Po 5 rundach gry zawodnicy z SP1 indywidualnie zajęli następujące miejsca:
Miejsce Imię i nazwisko LIczba punktów
IV Kacper Bąk  4 pkt
V Dominik Politański  4 pkt
VI Mikołaj Szuba 4 pkt
  Konrad Żyhałko  3 pkt
  Grzegorz Stromski 3 pkt
  Jakub Szwarc 2 pkt
  Wojciech Gniazdowski 2 pkt
  Dominik Dembler 1 pkt
  Tymon Hryniewicz 1 pkt

I miejsce w klasyfikacji dziewcząt do lat 7             Nikola Misiło
II miejsce w klasyfikacji dziewcząt                         Maja Tazuszel

W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ SZKÓŁ ZDOBYLIŚMY  I MIEJSCE

Wszystkim szachistom gratulujemy wspaniałej rywalizacji.
A już za tydzień gramy w XXIX Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZACHY.

Grażyna Ciesielska

LOTOS CUP