Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

EDUKACJA MUZYCZNA W EOK

Dodano dnia: 25.11.2014

Dnia 25 listopada 2014 r uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią Beata Ciołek uczestniczyli w muzycznych zajęciach edukacyjnych z cyklu „Powitaj muzykę”, pt. „Muzyka polska na kwartet, a może na kwintet? przygotowany przez kwartet smyczkowy  Elbląskiej Orkiestry Kameralnej "AGITATO".Dzieci wysłuchały kompozycji polskich twórców, dowiedziały się o kontrabasie – największym instrumencie smyczkowym, poznały jego brzmienie, wzięły też udział w zabawach ruchowych przy muzyce.
Mali melomani wysłuchali dwóch  utworów nawiązujących do folkloru polskiego: „Oberek” Romualda Twardowskiego i „Pięć melodii ludowych” Witolda Lutosławskiego oraz uroczego „Divertimento D-dur” księcia Macieja Radziwiłła.Przy dźwiękach „Tamburetty” Adama Jarzębskiego, dzieci zagrały wraz z muzykami.
Szczególne miejsce podczas koncertu zajęła „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech”, nosząca obecnie tytuł „Mazurek Dąbrowskiego” lub „Jeszcze Polska nie zginęła”. Dzieci wspólnie wykonały hymn państwowy.
Mamy nadzieję, ze nie było to ostatnie nasze spotkanie z muzyka poważną.Autor: Izabela Pawełczak

EDUKACJA MUZYCZNA

Licznik odwiedzin
2 0 6 6 9 2
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.