EDUKACJA MUZYCZNA W EOK

Dodano dnia: 25.11.2014

Dnia 25 listopada 2014 r uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią Beata Ciołek uczestniczyli w muzycznych zajęciach edukacyjnych z cyklu „Powitaj muzykę”, pt. „Muzyka polska na kwartet, a może na kwintet? przygotowany przez kwartet smyczkowy  Elbląskiej Orkiestry Kameralnej "AGITATO".Dzieci wysłuchały kompozycji polskich twórców, dowiedziały się o kontrabasie – największym instrumencie smyczkowym, poznały jego brzmienie, wzięły też udział w zabawach ruchowych przy muzyce.
Mali melomani wysłuchali dwóch  utworów nawiązujących do folkloru polskiego: „Oberek” Romualda Twardowskiego i „Pięć melodii ludowych” Witolda Lutosławskiego oraz uroczego „Divertimento D-dur” księcia Macieja Radziwiłła.Przy dźwiękach „Tamburetty” Adama Jarzębskiego, dzieci zagrały wraz z muzykami.
Szczególne miejsce podczas koncertu zajęła „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech”, nosząca obecnie tytuł „Mazurek Dąbrowskiego” lub „Jeszcze Polska nie zginęła”. Dzieci wspólnie wykonały hymn państwowy.
Mamy nadzieję, ze nie było to ostatnie nasze spotkanie z muzyka poważną.

EDUKACJA MUZYCZNA